TAŞEV Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği gönüllülerinin girişimleri, Ankara Oyuncak Kütüphanesi Derneği, Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı ve isimsiz onlarca yüce gönüllü kişinin desteği ile yüzlerce Suriyeli çocuğa oyuncak dağıtımı yapıldı.

Bütün hikaye aylar önce gönüllülerimizin hayatlarında hiç oyuncak sahibi olmamış ya da ellerindeki tek oyuncağı savaştan kaçarken kaybeden Suriyeli çocuklarla tanışmalarıyla başladı. Bu çocuklar için bir şeyler yapmak isteyen genç gönüllüler önce kendi çevrelerinde daha sonra da ulusal çapta bir oyuncak toplama kampanyası başlattılar. Ulusal kampanya, bu alanda benzer projeler ve kampanyalar yapan Oyuncak Kütüphanesi Derneği Kurucusu Anıl ERKARA’nın dikkatini çekti ve onun girişimleri ile kampanya daha büyük bir hal aldı. Anıl bu girişimiyle yaklaşık 300 parçadan fazla oyuncağın TAŞEV Gönüllü Ekibi’nin eline ulaşmasını sağladı. Bu sırada Gaziantep yerelindeki bağışçılar da oyuncaklarını getirmeye devam ettiler. Bu oyuncaklar 18 Nisan günü Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı projesi Kapsamında Suriyeli çocuklara hizmet veren İslahiye Çocuk Dostu Merkezdeki çocuklara dağıtıldı. Çocukların sevinçleri ve minnettarlıkları yüzlerinden okunuyordu.

Bu kampanyada emeği geçen bütün bağışçılarımıza, bize destek olan kurumlara, gece gündüz demeden oyuncakların taşınması, temizliği, paketlenmesi ve dağıtımını yapan fedakar gönüllülerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Eğer siz de bu çocuklar için birşeyler yapmak, onları gülümsetmek isterseniz kullanmadığınız oyuncakları bize iletebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve oyuncak göndermek için iletişim bilgilerimiz aşağıdadır.
Kampanya sorumlusu:
Mahmut Küpeli – 05074491115 – mahmut@tasevder.org / info@tasevder.org

[huge_it_slider id=”4″]